Comunicat din partea Primăriei Comunei Bucovăt

Primăria Comunei  Bucovăț solicită cetățenilor să respecte normele stabilite de autorități în perioada stării de alertă, distanța ș măsurile de igienă stabilite de către specialiști. Respectați  regulile de distanțare socială în cadrul întălnirilor familiale și limitați la maximum orice contact direct cu alte persoane, în afara celor care fac parte din familia restrânsă!

Evitați zonele aglomerate unde sunteți expuși la contact direct și interacțiunea cu un număr mare de persoane, cum ar fi adunările pub!ice, zone de trafic intens, zonele de recreere, locurile de joacă!

Respectați cu strictețe regulile de igienă personală recomandate de autorități, pentru a vă proteja atât pe dumneavoastră cât și pe cei apropiați!

Purtați masca de protecție, astfel încâit nasul și gura să fie acoperite, pentru a vă proteja atât pe dumneavoastră cât și pe cei apropiați!

Primar,

Pop Gheorghe

Posted in Anunțuri, Informații publice and tagged .